Tipy na cestování

Jestliže rádi vyrážíte do přírody, ať už do lesů či na trekking do hor, určitě jste se již setkali s problémem s nedostatkem vody a nemožnosti umytí se. Standardem dnes už bývá nosit s sebou vlhčené ubrousky, kterými si umyjete ruce před jídlem či po WC. Jak ale umýt své tělo, pokud nemáte možnost se osprchovat, ať už jeden či více dní?

Jak se umýt bez vody

Jedna z možností je použít vlhčené ubrousky i na tělo, což ale není úplně efektivní, jelikož jich spotřebujete na celé tělo opravdu spoustu. Daleko praktičtější je použít vlhčené žínky, které jsou rozměrově větší a jejich použití je díky možnosti nasazení na ruku komfortnější. Pro odstranění potu a nečistot z těla jich nepoužijete tolik a nemusíte pak řešit problém s odpadem.

Co s vlasy?

Vlasy se dají zbavit špíny a mastnoty použitím suchého šamponu ve spreji, což ale není nejpraktičtější pro nošení v batohu a vystavování různým teplotám. Doporučujeme vyzkoušet čepici na suché mytí vlasů, kterou lehce přibalíte do batohu a nic neváží. Čepice je impregnovaná jemným šamponem, který nevyžaduje oplachování vodou. Čepice je hydrofilní, to znamená, že přitahuje vodu, resp. mastnotu a špínu z vlasů, kterou zadrží uvnitř čepice. Vlasy zároveň ošetří kondicionérem. Vlasy jsou po použití jako vysušené ručníkem.

Problém s močením

V místech, kde není toaleta, oceníte praktického pomocníka - gelující sáček na moč. Jak už název napovídá, mění tekutinu na gel, takže nehrozí následné vylití moči. Gel zároveň pohlcuje pachy. Sáček se po použití vyhodí do běžného odpadu.

Nevolnost v hromadných prostředcích

Ať už je vám špatně od žaludku v autobuse, na zadních sedačkách v autě nebo na lodi, dalším naším tipem je gelující sáček na zvracení. Jeho předností je zejména to, že přemění tekutinu na gel, pohlcuje pachy, je uzavíratelný a může se hodit do obyčejného koše.

Boj s komáry

Hmyz nás obtěžuje nejen na chalupě u vody, ale také kdekoliv na světě. Jsou země, kde je výskyt komárů a dalšího hmyzu zvýšený a nejen tam je vhodné se proti nim chránit a eliminovat tak riziko nakažení se nějakou přenosnou chorobou. Samozřejmostí je použití ochranného repelentu, samozřejmě stoprocentně přírodního, který vykazuje vysoké známky účinnosti. Posílit pomyslnou ochrannou zeď můžete např. použitím repelentních vonných tyčinek a také citronelového mýdla, kterým si v průběhu dne myjete ruce.

Pokud vás přece jen nějaký hmyz štípne, použijte tlumícího pomocníka Zap-Ease, který vysílá piezoelektrické impulzy, které neutralizují jedem postižené místo a zabraňují uvolňování histaminu, který způsobuje svědění. Tím se zároveň tlumí zánět a otok.

Zdravé cestování

Přejeme vám co největší pohodu na vašich cestách a šťastný návrat domů :-)