Koloidní stříbro a zlato

Informace

Novinky

Slevy

Naše prodejny

Štítky

Koloidní stříbro a zlato

Koloidní stříbro a zlato se využívá jako přírodní kosmetika pro péči o pokožku, zejména jako přírodní pleťové tonikum.

Co je to vlastně koloidní stříbro nebo zlato?

Jedná se roztok vzniklý rozptýlením nanočástic stříbra nebo zlata v destilované vodě. Hodnota ppm udává koncentraci roztoku ( tato hodnota udává, kolik částic kationtů stříbra je o...

Koloidní stříbro a zlato se využívá jako přírodní kosmetika pro péči o pokožku, zejména jako přírodní pleťové tonikum.

Co je to vlastně koloidní stříbro nebo zlato?

Jedná se roztok vzniklý rozptýlením nanočástic stříbra nebo zlata v destilované vodě. Hodnota ppm udává koncentraci roztoku ( tato hodnota udává, kolik částic kationtů stříbra je obsaženo v jednom milionu částic čisté vody).

Čištění a regenerace pleti

Koloidní stříbro účinně čistí povrch pokožky od bakterií, plísní a dalších nečistot. Odstraní nadbytečný kožní maz a zanechá pokožku čistou a matnou. Působí příznivě na stahování kožních pórů a vyhlazuje vrásky, čímž se kůže stává svěží a na pohled bezchybná. Koloidní stříbro má antioxidaxní a antiseptické účinky. Díky antiseptickým vlastnostem lze koloidní stříbro aplikovat na akné nebo ekzémy, nebo jím lze ošetřit řezné rány, oděrky, popáleniny, bodnutí hmyzem či aplikovat na místo napadené klíštětem (před i po odstranění klíštěte).

Koloidní zlato se používá jako přírodní kosmetický přípravek pro oživení a omlazení pleti. Čistí a regeneruje namáhanou a podrážděnou pleť a napomáhá ke zklidnění a harmonizaci pokožky. Díky antioxidačním účinkům a schopnosti přenosu molekul kyslíku přímo do kůže, podporuje obnovu její buněčné struktury. Je zvláště vyhledávané pro vyhlazení pokožky a eliminaci vrásek.

Koloidní stříbro a zlato od českého výrobce

Koloidní zlato a stříbro z naší nabídky je česká certifikovaná kosmetika, vyráběná pod značkou Lakshmi - Narayan v jihomoravských Boskovicích. Při výrobě používají  výhradně silně čištěnou voda Aqua Purificata s vodivostí 0,1 mikrosiemens a speciální stříbrné a zlaté elektrody s čistotou min. 99,99%, které jsou zárukou bezpečnosti a kvality, o čemž svědčí desítky tisíc spokojených uživatelů po celé Evropě.

Pro zachování čistoty a kvality pleťového tonika je dodáváno výhradně ve skleněných lahvích tmavé barvy.

Trvanlivost

Koloidní stříbro a zlato je stabilní a použitelné po mnoho měsíců. Stabilizace koloidu je dána především souhlasným elektrickým nábojem na dispergovaných částečkách. Nicméně, přesto lze očekávat, že časem tohoto náboje pozbývá , postupně dochází ke shlukování částic a tím i ke snižování účinnosti. Mělo by být z tohoto důvodu pokud možno používáno čerstvé.

Skladování

Pro zachování stříbrné i zlaté substance v jejím optimální stavu pokud možno co nejdéle, musí být bezpodmínečně dodrženo následující:
  • nedávat do blízkosti elektromagnetického pole (vedle elektrického sporáku, TV, lednice atd.),
  • nevystavovat zdroji UV záření ani přímým slunečním paprskům,
  • neuchovávat v lednici, avšak skladovat v chladu a tmě,
  • neskladovat v plastových nebo kovových nádobách, ale používat pouze tmavé skleněné lahve,
  • neředit z důvodu změny koncentrace.

Nežádoucí účinky

Pokud vás zajímají nežádoucí účinky koloidního stříbra a zlata, pak Zpráva o bezpečnosti kosmetického přípravku uvádí že, " Neexistuje žádný důkaz o nežádoucích účincích na kosmetickém přípravku v době, kdy byl výrobek uveden na trh. Nepředpokládají se při běžném a rozumně předvídatelném použití kosmetického přípravku."

Námi dodávané zboží značky Lakshmi - Narayan je certifikováno jako pleťové tonikum. Důvody jsou uvedeny zde.

  • 1999 v nařízení vlády 10/1999 Sb. vydané dne 19.1.1999 bylo KS zařazeno mezi ostatní nepovolené látky a to dokonce do stejné skupiny, jako např. anorganické sloučeniny rtuti nebo dusičnan stříbrný , přestože léčebné účinky koloidního stříbra jsou již dosti dávno známé.
  • 2004 Koloidní stříbro schváleno pouze jako doplněk stravy.
  • 2006 Koloidní stříbro není možno deklarovat jako lék.
  • 2008 V ČR není koloidní stříbro povoleno jako potravinový doplněk.

Výše uvedené zboží je a má být proto dodáváno na trh s souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady (ES) č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009 o kosmetických přípravcích.

 

Naše firma dodává na trh všechny produkty v souladu s platným právním řádem, a tudíž nenabádáme k vnitřnímu, ani k jinému použití našich produktů, než tak, jak odpovídá jejich certifikaci. Použití našich produktů v souladu se zákonem uvádí etiketa a příbalový leták. Zároveň nenabádáme k užívání koloidních kovů, ať již získaných jakoukoli cestou, jinak, než dovoluje platná legislativa.


Vyberte si z naší nabídky různých koncentrací a velikostí balení.

Zobrazit

Koloidní stříbro a zlato  Počet produktů: 4

Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek