Užijte si jaro naplno

Užijte si jaro naplno

Máme tu jaro. I počasí tomu již nasvědčuje. Dny se prodlužují a slunce láká k výletům. Se začátkem tohoto období je ale často spojena i jarní únava. Příroda i sluneční paprsky dodávají energii a podporují dobrou náladu, je tedy žádoucí využít každé chvilky a vyrazit ven. Jak si tedy užít jaro naplno, v přírodě a bez obav z nepříjemného hmyzu?

Jak předejít jarní únavě

Před pár týdny se změnil čas. Náhle je déle vidět a ráno se později rozednívá. Odpoledne nás to láká ven. Hned bychom vyrazili do parku s dětmi, na procházku se psem nebo na výlet… Naše tělo může být ale ještě nastaveno na zimní režim. Venku je občas ještě docela chladno. To, že se najednou změnil čas, neznamená, že se obratem stihl i náš organismus přizpůsobit novým podmínkám. Nepřehánějte to proto s aktivitou a fyzickou námahou. Snažte se raději dostatečně odpočívat a relaxovat. Dopřejte si ve volném čase relaxační koupel, šálek lahodného čaje nebo využijte působení solné jeskyně, která má regenerační vliv na unavený organismus.

Jak si užít přírody naplno

Sluneční paprsky lákají na výlety do přírody nebo alespoň vyběhnout odpoledne ven se čtyřnohým miláčkem. Díky vyšším teplotám a sluníčku se začíná příroda zelenat. S tím také souvisí větší výskyt klíšťat, alergenů a za několik týdnů se dočkáme i včel, vos a komárů. Chcete-li si vychutnat jaro naplno, užívejte si pobyt v přírodě plnými doušky a současně se vyvarujte zbytečným komplikacím. Buďte připraveni, využijte inhalátor a repelenty. Vyhýbáte-li se chemickým repelentům kvůli obsahu DEET, v našem e-shopu najdete mnoho alternativních přípravků. Přírodní repelenty jsou vhodné pro děti i psy. A dojde-li náhodou k poštípání hmyzem, od svědění vám pomůže přípravek Zap-Ease, který pomůže tlumit zánět a otok. Případně můžete použít náplast Moskinto, která pomáhá ulevit od svědění. V našem starším článku najdete několik dalších tipů, jak bodnutí co nejlépe zvládnout.  

Přejeme vám krásné jaro bez zbytečných komplikací.