Jak na nachlazení. Podzim se blíží, buďte připraveni.

Jak na nachlazení.  Podzim se blíží, buďte připraveni.

Nachlazení

Nachlazení je onemocnění horních cest dýchacích a je odlišné od chřipky. Většinou není nebezpečné jako chřipka a neexistuje proti němu očkování. Mezi nejčastější příznaky patří kýchání, vodová rýma, ucpaný nos, bolesti v krku, dále pak bolesti hlavy, někdy zvýšená teplota, nebo i horečka, kašel, či bolest uší. Onemocnění trvá přibližně týden. Člověk se může nakazit různým způsobem. Virové onemocnění se přenáší kapénkovou cestou, může vzniknout při oslabení organismu, nebo se jedná o odpověď těla na přepracování, vysílení organismu, nebo stresové situace.

Nachlazení je třeba léčit především odpočinkem v teplé místnosti. Často pomáhá i čerstvý vzduch, pozor však na průvan. Vhodné jsou různé bylinné čaje podporující pocení (a tím odstranění škodlivých látek z těla) a bylinné směsi určené přímo k nachlazení. Dobrý je také zázvorový čaj s citronem.

Většina lékařů při nachlazení doporučuje tradiční a osvědčený Priessnitz. My vám nabízíme zábaly Mamavis na krk a na hrudník, záda, břicho a kyčle, které vám jeho aplikaci ulehčí a zpříjemní.

Jak aplikovat Priessnitzův zábal Mamavis na krk a na hrudník?

  1. Vnitřní odnímatelný díl (obklad) zábalového pásu vyjměte a namočte do studené vody (teplotu vody je důležité zvolit podle stavu pacienta – u dětí a oslabených, či vyhublých pacientů volíme méně studenou vodu)
  2. Vyždímaný obklad vložte zpět do zábalového pásu.
  3. Pásem obejměte postižené místo a upevněte suchým zipem. Zábal by měl dobře přilnout.

Doporučujeme:

  • Do všité kapsičky zábalů Mamavis vložte nakrájenou cibuli zároveň při aplikaci zábalu. Cibule postupně uvolňuje silice, jejíchž vdechováním dochází k uvolňování hlenu a snadnějšímu dýchání. Toto přírodní antibiotikum také ničí viry a bakterie. Tato metoda se nám osvědčila zejména u malých dětí, díky níž děti spokojeně prospí celou noc.
  • Také do kapsiček můžete vložit nadrcené stroužky česneku, které také mají antibakteriální účinky a též jako cibule účinně působí jako přírodní antibiotikum.
  • Pokapejte zábalový pás aromaterapeutickým, čistě přírodním olejem. Opět dochází k inhalaci léčebných silic a tím i k urychlení léčby. Vhodné jsou v těchto případech např. máta kadeřavá, rozmarýna, tymián červený, eukalyptus citronový aj. Použití správných olejů konzultujte případně s dobrým aromaterapeutem.

 

Zdroje:
převzato: www.mamavis.cz
https://www.cpzp.cz/clanek/1349-0-Nachlazeni-viroza-nebo-chripka.html
http://nemoci.doktorka.cz/nachlazeni/