Jak ulevit tělu při chemoterapií

LifeMEL – nový revoluční přírodní doplněk stravy přispívá ke zlepšení kvality života pacientů podstupujících chemoterapii. Dle třicetiletého výzkumu vykazuje LifeMEL zajímavý profil pro snížení hematologické toxicity u pacientů na chemoterapeutikách a napomáhá k jejich celkové pohodě během náročné léčby.

Co je LifeMEL?

Nejde pouze o med, ale o bylinný medový doplněk bez dalších příměsí, konzervantů a chemických látek od izraelské společnosti Zuf Globus. Včelám jsou podávány pouze vybrané byliny a k jeho výrobě získávají speciální extrakty z kořenů, listů, stonků a dalších částí rostlin s léčivými vlastnostmi. Tyto složky jsou pak zpracovány v těle včel, což dle výrobce zvyšuje účinnost jednotlivých látek a vytváří nové prospěšné sloučeniny.

Zatímco jedna lžíce běžného medu obsahuje asi 120 účinných látek, jedna lžíce LifeMELu obsahuje tisíce účinných látek. A protože jsou podávány právě v medu, nabídnou v jedné lžíci více prospěšných sloučenin, než kdyby byly užívány každá zvlášť.

Jak LifeMEL pomáhá pacientům během chemoterapií?

Odborníci zkoumají i další účinky LifeMELu na lidské tělo. Potenciál LifeMELu jako bezpečného a účinného podpůrného prostředku pro zlepšení kvality života pacientů je nesmírně slibný a otevírá nové možnosti v podpoře oblasti léčby rakoviny.

Chemoterapie stále zůstává převažujícím standardem v léčbě rakoviny. Avšak léčba, která ničí rakovinné buňky, může být toxická pro krevní oběh, oslabovat imunitní systém a způsobovat únavu. Kvůli těmto účinkům se chemoterapie musí někdy přerušit. A právě tady může pomoci LifeMEL.

LifeMEL dle studie přispívá ke zvýšení počtu bílých i červených krvinek, zlepšení počtu krevních destiček, zvýšení hladiny hemoglobinu, povzbuzení imunitního systému, výraznému zlepšení vitality a celkového pocitu. Navíc má příjemnou chuť i vůni.

Nezapomeňte si ve videu zapnout české titulky.

Odborné studie

První fáze nejnovější studie se zaměřila na kvalitu života pacientů, kterou může tento výživný, přírodní, potravinový produkt výrazně zlepšit. Výzkumníci potřebovali schválení od Institutional Review Board, která chrání práva a blaho subjektů lidského výzkumu.

Do druhé fáze výzkumu publikovaného v časopise Journal of Traditional and Complementary Medicine se pak zapojilo 39 dospělých mužů a žen, kteří podstupovali chemoterapii. K jejich léčebnému režimu byla přidána jedna čajová lžička LifeMELu dvakrát denně. Po třech měsících byl podíl odpovědí pacientů dostatečně vysoký na to, aby bylo možné tento med doporučit k dalšímu kroku ve fázi klinického hodnocení.

"Bylo důležité vybrat pro tuto studii správný přírodní produkt," komentuje onkolog a vyšetřovatel studie doktor Andrea Pietro Sponghini. "Nechceme, aby si lidé sami rozhodovali, které doplňky užívat. Jen proto, že je něco přírodního, neznamená to, že nebude interferovat s terapií. V tomto případě již existoval výzkum na univerzitní úrovni, který ukázal, že LifeMel je bezpečný při užívání společně s určitými chemoterapeutiky."

Další vyšetřovatel studie, onkolog David Rondonotti, MD, dodává: "Vždy jsme věřili, že doplňková terapie je zásadní pro řízení reakce pacienta na chemoterapii. Tento med je potrava s celým spektrem živin a rostlinných sloučenin, která nezasahuje do léčby léky, a zlepšuje kvalitu života pacientů na chemoterapii."

Odkaz na studií -> ZDE https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2225411021000547

Kdo je Zuf Globus?

Izraelská společnost Zuf Globus představuje nový přístup k výživovým doplňkům a hledá nové cesty k léčbě a celkovému zlepšení lidského zdraví. Zejména pro ty, kteří bojují s vážnými onemocněními, jako je rakovina. Zakládá si na důkladných vědeckých studiích a podpoře pacientů, které jsou klíčem k dalšímu posunu v této oblasti.

life_bottle_trio_eng-1button_prohlednout