Bio citronelový olej

Kód: 27-OJCDIST
3 hodnocení
Značka: Incognito
265 Kč 265 Kč / 1 ks
Můžeme doručit do:
24.4.2024

Dýchání výparů z citronely působí blahodárně na naši psychiku, přináší úlevu naší nervové soustavě a pomáhá při migrénách a bolestech hlavy. Při aplikaci na kůži se zahřívá a ulehčuje bolavým svalům a kloubům. Jávská citronela je zároveň silným repelentem a odpuzuje veškerý hmyz.

Vhodný na masáže, do koupele, běžné kosmetiky, i do aroma lamp.

  • Citronelový olej má příjemnou citrusovou vůni
  • Je známý svými antibakteriálními účinky a účinky proti komárům
  • Dvojnásobná síla citronelového oleje (nardus).
  • 100% přírodní, certifikovaný, organický a veganský.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dopřejte si aromaterapii s citronelovým olejem - pro vaši fyzickou i duševní pohodu. Vdechování výparů citronelového oleje ppřináší naší nervové soustavě úlevu a pomáhá při migrénách a bolestech hlavy. Při aplikaci na kůži se zahřívá a ulehčuje bolavým svalům a kloubům.

Citronelový olejíček můžete přidat do masážního oleje, do koupele i do běžné kosmetiky (krémy, šampony, ...) nebo kápnout na oblečení nebo povlečení na posteli.

Využijete do jakýchkoliv druhů olejových a aroma lamp. 

Citronela jávská je nejméně dvakrát silnější než běžná odrůda citronely (nardus), jelikož se běžně vyskytuje pouze na Jávě a je poměrně vzácná. Hmyz si na ni kvůli nedostatečné expozici nedokázal vytvořit imunitu.

Olejíček lze použít nejrůznějšími způsoby:

Přidejte ho do jakéhokoli olejového difuzéru nebo hořáku, abyste udrželi hmyz mimo svou blízkost a nechali vůni uvolnit stres.

Přidáním do jakéhokoli krému, šamponu nebo jiného přípravku bez zvýšíte svou ochranu proti hmyzu. Pro ochranu před komáry a hmyzem kdekoli na světě použijte Incognito® repelent sprej, tělové mléko, opalovák a/nebo kuličkový deodorant. Kromě toho můžete citronelový olej přidat do základního oleje pro masáže nebo koupele.

Přidejte několik kapek do oblečení (ve vhodném pracím prostředku) nebo do zavazadel, abyste je udrželi svěží a také bez nežádoucích malých návštěvníků.

V aromaterapii má citronelový olej údajně aktivační a zahřívací vlastnosti jak po fyzické, tak po psychické stránce. Citronelový olej aplikovaný na kůži, zředěný v základním oleji, například mandlovém, vyvolává mírný pocit tepla - což ulevuje bolestivým svalům a kloubům. Z duševního hlediska může vůně citronelového oleje díky svým projasňujícím vlastnostem pomáhat při nervové únavě.

Může také zmírnit tlak při migrénách a bolestech hlavy. Citronelový olej se dobře kombinuje s cedrovým dřevem, pomerančem, pelargonií, citronem a bergamotem.

Složení: čistý organický esenciální olej citronely jávské.

Citronelový olej používejte vždy ředěný; není vhodný pro přímý kontakt s pokožkou a měl by být uchováván mimo dosah dětí. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Repelenty
Problematika (Globální): Relaxace
Typ produktu (Repelenty): Olej
Problematika (Tipy na cestování): Ochrana před hmyzem
Problematika (Tipy na dárky): Relaxace
Typ produktu (Péče o tělo): Olej
Pro koho (Tipy na dárky): Muži

Incognito - přírodní repelent proti hmyzu

Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Dobré léčebné vlastnosti 9.1.2022 12:28
Hřejivé vlastnosti mi pomohli zmírnit moje bolesti zad.
Odpovědět

Naše výhradní Značka incognito® vznikla poté, co oba spoluzakladatelé osobně zažili nevýhody používání syntetických repelentů proti hmyzu. Howard onemocněl malárií a následně horečkou dengue během jednoho roku (v Thajsku a Indii), přestože používal repelent DEET a bral antimalarika.

Patricia se mezitím ocitla na cestě v Jižní Americe. Nechtěla používat chemický repelent DEET, protože v Amazonii, kde pobývala, nebyla žádná zařízení na úpravu vody a příroda tam byla tak nádherná, že se jí zdálo špatné používat tak toxickou látku. Avšak přírodní repelent, který si vzala s sebou, nebyl příliš účinný.

Patricia a Howard poté spoluzaložili incognito® s posláním vytvořit přírodní repelent proti hmyzu, který by byl opravdu účinný a jehož zásadou bylo neškodit ani nositeli, ani životnímu prostředí. incognito® působí jako kamufláž, čímž činí člověka neviditelným pro komáry.

Náš přední produkt, sprej proti hmyzu incognito®, je používán po celém světě a v klinických testech je 100% účinný proti komárům Aedes aegypti*. incognito® sprej využívá nejsilnější a nejčistší formu PMD, botanické PMD.

Čas strávený mimo domov je jednou z největších příležitostí pro znovu spojení a užívání si času s rodinou a přáteli. Klimatické změny vedou k teplejšímu počasí, což má za následek vyšší populaci hmyzu. Kromě vážných zdravotních problémů mohou hmyzí kousnutí zkazit dovolenou kvůli nepohodlí, otokům, svědění a dalším nežádoucím reakcím. incognito® nabízí ekologický a udržitelný způsob ochrany celé rodiny před hmyzími kousnutími a předcházení nemocem přenášeným hmyzem.

Výrobcé neúnavně pracuje na ochraně životního prostředí pro naše děti, investuje, minimalizuje obaly a používá cukrovou třtinu z obnovitelných zdrojů pro lahve a tuby.

Pro zajímavost si poslechněte Howarda Cartera, kde vysvětluje příběh incognita® v pořadu Radio 4 You and Yours, Gap Finders. Poslech je tedy určen pro anglofonní nadšence.

https://www.bbc.co.uk/sounds/play/m001qdz5